Vēsture

15 Jul 2023
Vēsture

“Latvijas gaisa satiksme” (LGS) ir dibināta 1991. gada 21. oktobrī uz PSRS aviosabiedrības “Aeroflot” struktūrvienību bāzes.

LGS tika izveidota kā 100% valsts aeronavigācijas pakalpojumu uzņēmums. 1997. gada 12. jūnijā uzņēmums mainīja juridisko statusu un kļuva par valsts akciju sabiedrību. 2004. gada 11. oktobrī LGS tika ierakstīta Komercreģistrā kā Latvijas Republikas gaisa telpas izmantošanas un gaisa satiksmes organizēšanas valsts akciju sabiedrība “Latvijas gaisa satiksme”, bet 2006. gada 17. februārī – kā valsts akciju sabiedrība “Latvijas gaisa satiksme”.

Laika gaitā LGS ir izaugusi par lielu un modernu uzņēmumu ar vairāk nekā 360 darbiniekiem, no kuriem gandrīz 100 ir gaisa satiksmes vadības dispečeri, kas strādā ar visjaunākajām tehnoloģijām un augstā līmenī sniedz gaisa satiksmes vadības (GSV), meteoroloģiskos (MET), aeronavigācijas informācijas (AIS) un komunikāciju, navigācijas un novērošanas (CNS) pakalpojumus. LGS ir vairāku starptautisku organizāciju biedrs un darbojas saskaņā ar starptautiskajiem aviācijas standartiem un ES noteikumiem.

LGS nodrošina ar aeronavigācijas pakalpojumiem visus gaisa telpas lietotājus Rīgas Lidojumu informācijas rajonā. LGS netiek finansēta no valsts budžeta, tās galvenais ienākumu avots ir aeronavigācijas maksājumi, ko uzņēmums saņem par sniegtajiem pakalpojumiem.

LGS_statūti

Atpakaļ