“Eurocontrol” ģenerāldirektors: LGS kļūst par vienu no tehnoloģiski vismodernākajiem gaisa satiksmes vadības uzņēmumiem Eiropā

11 Feb 2015

“Eurocontrol” ģenerāldirektors: LGS kļūst par vienu no tehnoloģiski vismodernākajiem gaisa satiksmes vadības uzņēmumiem Eiropā

Šodien, 11. februārī vizīti Rīgā noslēdza Eiropas aeronavigācijas drošuma organizācijas “Eurocontrol” ģenerāldirektors Franks Brenners.

Vizītes ietvaros viņš iepazinās ar valsts akciju sabiedrību “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) un tās plāniem lidojumu vadības drošības un lidmašīnu pacelšanās un nolaišanās Rīgas lidostā caurlaides palielināšanā, kā arī vides aizsardzības uzlabošanā, kas tiek īstenoti, ieviešot modernās tehnoloģijas.

F.Brenners atzīmēja, ka aeronavigācijas pakalpojuma nodrošinājums Rīgas lidostā atbilst visaugstākajiem standartiem ir LGS kļuvusi par vienu no modernākajiem pakalpojumu sniedzējiem Eiropā.

Savukārt LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš norādīja, ka Rīgā jau ir īstenoti vai uzsākti vairāki būtiski projekti moderno tehnoloģiju ieviešanā. Piemēram, tiek ieviesta gaisa satiksmes vadības automatizētās sistēmas modernizācija ATRACC-2015, kas paaugstinās lidojumu drošumu un efektivitāti.

Tāpat tiek īstenota transportlīdzekļu un gaisa kuģu kustības novērošana un kontroles sistēma lidostas “aklajās” zonās. Paredzēta arī projekta “Follow-the-green” realizācija, pēc kura ieviešanas lidmašīnu pārvietošanās uz zemes tiks norādīta, vadot skrejceļa ass līnijas ugunis.

Lidostā “Rīga” tiks palielināta arī caurlaides spēja, izveidojot un ieviešot centralizētu informācijas sistēmu, kas nodrošinās lidmašīnu saskaņotu pacelšanos un nosēšanos.

Franks Brenners vizītes laikā Rīgā tikās arī ar satiksmes ministru Anriju Matīsu un Civilās aviācijas aģentūras ģenerāldirektoru Māri Gorodcovu. “Eurocontrol” vadītājs Latvijā viesojās pirmo reizi. Franks Brenners ir Eiropas aeronavigācijas drošības organizācijas “Eurocontrol” (“European Organisation for the Safety of Air Navigation”) ģenerāldirektors kopš 2012. gada.

Organizācija ir izveidota 1963. gadā, un tās uzdevums ir gaisa satiksmes kontrole, drošuma uzlabošana, kā arī maksājumu iekasēšana par maršruta aeronavigācijas pakalpojumiem un norēķināšanās ar pakalpojumu sniedzējiem. Organizācijā ir 39 dalībvalstis, Latvija “Eurocontrol” pievienojās 2010. gadā.

LGS ir valsts akciju sabiedrība, kas sniedz aeronavigācijas pakalpojumus visiem Latvijas gaisa telpas lietotājiem.

Atpakaļ