ESRI balvas ieguvēja 2015. gadā – “Latvijas Gaisa satiksme”

08 Aug 2015

Mēs, VAS “Latvijas Gaisa satiksme”, esam saņēmuši prestižo Vides sistēmas pētījumu institūta (Environmental Systems Research Institute – ESRI) balvu par īpašiem sasniegumiem ģeogrāfisko informācijas sistēmu jomā (Special Achievement in GIS Award).

Balvu internacionālo lietotāju šāgada konferencē Kalifornijā pasniedza ESRI prezidents un dibinātājs Džeks Dandžermonds.

Šī balva tradicionāli tiek piešķirta organizācijām, kas ir veiksmīgi izmantojušas ģeogrāfisko informācijas sistēmu (ĢIS) tehnoloģijas, lai uzlabotu pasauli un radītu jaunus ievērības cienīgus precedentus visiem ĢIS dalībniekiem.

VAS “Latvijas Gaisa satiksme” balvu saņēma par darbu, kas tika paveikts, ieviešot Eiropas Savienības Komisijas Regulas 73/2010 prasības Eiropas vienotās gaisa telpas aeronavigācijas datu un aeronavigācijas informācijas kvalitātes uzlabošanā.

Šī projekta īstenošanas rezultātā ir uzlaboti aeronavigācijas informācijas pakalpojumi, izmantojot digitālu aeronavigācijas informācijas pārvaldību, ieviešot informācijas digitālo apstrādi un īstenojot to, izmantojot Aeronavigācijas informācijas apmaiņas modeli (AIXM) apvienojumā ar modernām ĢIS tehnoloģijām.

Gala rezultātā ir samazināts laiks, kas nepieciešams informācijas sniegšanai par gaisa satiksmes pārvaldības sistēmas sastāvdaļu (gaisa telpa, maršruti, lidojuma procedūras u.c.) statusu, un tas ļauj efektīvāk izmantot pakalpojumu sniedzēja resursus. Aizvietojot tradicionālās aeronavigācijas informācijas prezentācijas formu veidus (drukātus uz papīra vai iesniegtus datora ekrāna), ieviesti jauni uz ESRI ArcGIS platformas bāzēti aeronavigācijas informācijas un aeronavigācijas datu sniegšanas, apmaiņas un atveides veidi, kas ir veicinājuši aeronavigācijas informācijas izpratni un pielietojumu globālās Gaisa satiksmes pārvaldības (ATM) kopienā.

Izmantojot automātisko datu kontroli, ir samazināts manuālo manipulāciju skaits, kas savukārt samazina kļūdu iespējamību un palielina datu apmaiņas un līdz ar to lidojumu drošību.

Projektu, par kuru saņemta balva, izstrādāja “Latvijas Gaisa satiksmes” darba grupa – aeronavigācijas informācijas sistēmu vadītājs Vadims Tumarkins, vecākais aeronavigācijas kartogrāfs Mārtiņš Plūme un aeronavigācijas kartogrāfs Gvido Pētersons. Apsveicam viņus!

Atpakaļ