Japāņi novērtē LGS iespējas apmācīt Tadžikistānas aviodispečerus

09 Nov 2015

Japānas Starptautiskās sadarbības aģentūras (Japan International Cooperation Agency – JICA) pārstāvji Šiniči Saito (Saito Shinichi) un Hirojuki Ueda (Ueda Hiroyuki), viesojoties VAS “Latvijas Gaisa satiksme” (LGS), iepazinās ar iespējām Latvijā sagatavot Tadžikistānas aviodispečerus, kā arī paaugstināt viņu kvalifikāciju.

Apmācības paredzētas ar Japānas valsts atbalstu īstenota palīdzības projekta ietvaros, kura mērķis ir attīstīt Tadžikistānas aeronavigāciju, tajā skaitā realizēt personāla apmācību un tā kvalifikācijas paaugstināšanu. Projekta paredzamais ilgums ir 33 mēneši, apmācību sākums – 2016. gada pavasarī.

Vizītes laikā Japānas viesi apmeklēja LGS gaisa satiksmes vadības centru un apmācību centru, iepazinās ar to tehnisko aprīkojumu un apmācību iespējām, pētīja aviodispečeru darbu.

Š.Saito un H.Ueda tikās arī ar LGS valdes priekšsēdētāju Dāvidu Tauriņu un pārrunāja sadarbības iespējas. Viesi no Japānas apmeklēja arī LGS sadarbības iestādi – AS “Rīgas aviācijas institūts”.

“Latvijas Gaisa satiksme” ir izvēlēta par vienu no reālākajām JICA sadarbības partnerēm, jo Latvija ir pirmā Austrumeiropas valsts, kas savulaik iesaistījās Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (International Civil Aviation Organization – ICAO) projektā “Trainair” un jau ir uzkrājusi milzīgu pieredzi aviodispečeru apmācību jomā, kā arī izstrādājusi savu metodoloģiju un programmas.

“Japāņu viesu interese apliecina, ka viņi ir augstu novērtējuši LGS gatavību kvalificēti veikt aviodispečeru apmācības. Savukārt mums sadarbība ar JICA paver iespējas sniegt jaunus komerciālus pakalpojumus jaunos tirgos,” rezumē D.Tauriņš.

Galīgo pakalpojumu sniedzēja izvēli JICA izdarīs šā gada beigās.

Japānas Starptautiskā sadarbības aģentūra (JICA) ir valdības aģentūra, kas koordinē oficiālo attīstības palīdzību. Tās mērķis ir sekmēt starptautiskās attīstības sadarbību un risināt globālo dienaskārtību, atbalstot sociāli ekonomisko attīstību un ekonomisko stabilitāti jaunattīstības valstīs.

Atpakaļ