LGS atzīst par izmaksu ziņā otro efektīvāko aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju

18 Feb 2016

Aviācijas nozares analītiķu “Aviation Advocacy” aprēķini liecina, ka Latvijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēja VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) izmaksu efektivitāte ir otrā labākā Eiropā.

Šādi aprēķini ir izdarīti, pamatojoties uz jaunākajiem Civilās aeronavigācijas pakalpojumu organizācijas (CANSO) veiktajiem pasaules aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju veiktspējas pārskata datiem.

Analīzes autori atzīmē, ka kopumā dati liecina par aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju izmaksu efektivitātes satraucošu pasliktināšanos. Proti, CANSO veiktā aptauja rāda, ka no 2010. līdz 2014. gadam izmaksas ir palielinājuši gandrīz visi aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji.

Kā pozitīvs izņēmums minēti trīs aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji – “NAV Portugal” (Portugāle), “Latvijas gaisa satiksme” un “Hungarocontrol” (Ungārija), kas ir spējuši uzlabot kopējo izmaksu efektivitāti (mērot vidējās izmaksas par vienu operacionālo stundu).

LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš uzsver: “Kopš 2010. gada mūsu uzņēmumā darba apjoms, palielinoties vadīto lidojumu skaitam, ir pieaudzis par 14,4 procentiem. Protams, šajā laikā ir pieaugušas (par 7 procentiem) izmaksas, kas saistītas ar gaisa satiksmes vadības dispečeru darbu, un viņiem esam spējuši nodrošināt arī konkurētspējīgas algas. Vienlaikus LGS ir spējusi samazināt pārējās izmaksas, tajā skaitā administratīvās, tā rezultātā saviem klientiem spējam piedāvāt ļoti pievilcīgu pakalpojumu kvalitātes un cenu attiecību. Tas savukārt mums ļauj šajā aviācijas nozarei sarežģītajā laikā būt konkurētspējīgiem, sniedzot aeronavigācijas pakalpojumus.”

Autori norāda, ka datu salīdzināšana un analīze ļauj uzsākt diskusijas par to, kā aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju darbību padarīt efektīvāku, lai pieaugošas izmaksas gala rezultātā nepalielinātu biļešu cenas aviopasažieriem.

Atpakaļ