LGS saņem Eiropas Komisijas balvu

15 Mar 2016

Projektā “Free Route Airspace” iesaistītie VAS “Latvijas gaisa satiksme” darbinieki ar balvu

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) kopā ar kolēģiem – aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējiem no vēl astoņām Eiropas valstīm, kuri darbojas “Borealis Alliance” programmā “Free Route Airspace” (FRA – “Brīvo maršrutu gaisa telpa”), ir saņēmusi prestižu Eiropas Komisijas godalgu par ieguldījumu Eiropas vienotās gaisa telpas veicināšanā.

“Borealis Alliance” īstenotā programma “Free Route Airspace” paredz līdz 2021. gadam izveidot vienotu lidojumu plānošanas telpu, kas aptver deviņas valstis. Tas ir brīvprātīgs sadarbības projekts, kurā piedalās aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji no deviņām valstīm. Tā īstenošana ļaus gaisa telpas lietotājiem pašiem plānot un izmantot izmaksu ziņā efektīvākos, degvielas patēriņā ekonomiskākos un laika ziņā izdevīgākos maršrutus visā “Borealis” dalībnieku pārvaldītajā gaisa telpā, nevis izmantot tikai iepriekš noteiktus maršrutus katras valsts gaisa telpā.

Programmas pamatā ir trīs pašreizējo funkcionālo gaisa telpas bloku – Dānijas-Zviedrijas, Apvienotās Karalistes-Īrijas un Ziemeļeiropas – jau paveiktais, kā arī Ziemeļeiropas Brīvo maršrutu gaisa telpas (NEFRA) programma, taču aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji to brīvprātīgi paplašina, lai patērētājiem nodrošinātu maksimālu ieguvumu.

LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš pēc balvas saņemšanas uzsvēra: “Šādu projektu sekmīga realizācija nodrošina ievērojamu lidojumu izmaksu ietaupījumu un lidojumu laika samazināšanu, kā arī būtisku CO2 izmešu samazināšanu. Savukārt izmaksu samazināšana ļauj aviosabiedrībām lētāk pārdot biļetes, kas ir svarīgi pasažieriem. Šo mērķu sasniegšanai LGS brīvprātīgi pievienojās aliansei, un ir pagodinoši, ka mūsu un kolēģu līdz šim paveiktais ir guvis tik augstu Eiropas Komisijas novērtējumu.”

Eiropas Savienības Transporta komisāre Violeta Bulca atzīmēja, ka FRA programmas īstenošana ļaus samazināt lidmašīnu radītos CO2 izmešus par 70 tūkstošiem tonnu gadā, bet izmaksu ietaupījums gadā sasniegs 15 miljonus eiro.

FRA programmu apbalvošanai ar Eiropas vienotās gaisa telpas pirmo godalgu Eiropas Komisija izvēlējās starp 22 pretendentiem, kas pārstāvēja 65 privātās un publiskās organizācijas no 27 valstīm. Eiropas Komisija ir izveidojusi šo godalgu, lai paustu atzinību programmām, kas dod ievērojamu ieguldījumu, padarot gaisa satiksmi Eiropā videi draudzīgāku, lētāku un efektīvāku. Balvas pasniegšanas ceremonija notika ikgadējā gaisa satiksmes vadības kongresa laikā Madridē.

Par “Borealis Alliance”:

“Borealis Alliance” ir vadošo aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju brīvprātīga apvienība, kurā ietilpst aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji no Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Īrijas, Latvijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Apvienotās Karalistes. Kopā tie nodrošina gaisa satiksmes pakalpojumus 3,8 miljoniem lidojumu gadā 12.5 miljonos kvadrātkilometru Ziemeļeiropas gaisa telpas un veido Eiropas galvenos transatlantiskos vārtus. “Borealis Alliance” īstenotā programma “Free Route Airspace,” kas tiks pabeigta līdz 2021. gadam, ļaus aviokompāniju un korporatīvās aviācijas klientiem plānot un izmanot izmaksu ziņā efektīvākos, degvielas patēriņā taupīgākos un laika ziņā izdevīgākos maršrutus visā “Borealis” dalībnieku pārvaldītajā gaisa telpā.

Atpakaļ