LGS 2015. gadā ir spējusi palielināt apgrozījumu

12 May 2016

Valsts akciju sabiedrības “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) neto apgrozījums saskaņā ar publicēto 2015. gada pārskatu ir sasniedzis 24,965 miljonus EUR. Ieņēmumi no uzņēmuma pamatdarbības – aeronavigācijas pakalpojumu sniegšanas – 2015. gadā ir 24,727 miljoni EUR, kas ir par 1,3 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt uzņēmuma apgrozījums 2014. gadā bija 24,631 miljons EUR.

Aizvadītajā gadā LGS ir strādājusi ar peļņu, kas pēc nodokļu nomaksas ir 470,8 tūkstoši EUR.

LGS, sniedzot aeronavigācijas pakalpojumus, 2015. gadā ir apkalpojusi 245 264 lidojumus, kas ir par 1918 lidojumiem vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tādējādi 2015. gadā ir sasniegts augstākais vadīto lidojumu rādītājs LGS vēsturē.

Gada rezultāti liecina, ka nebūtiski – par 0,2 procentiem – ir samazinājies apkalpoto tranzītlidojumu skaits, kamēr lidojumi uz starptautisko lidostu “Rīga” un no tās ir pieauguši par 3,5 procentiem.

“Aizvadītais gads visā aviācijas nozarē bija sarežģīts, savas korekcijas ienesa nestabilā politiskā un ekonomiskā situācija vairākās kaimiņvalstīs, kas negatīvi ietekmēja lidojumu skaitu. Patīkami, ka par spīti visam esam spējuši sasniegt labus rezultātus. Uzskatu, ka tie apliecina mūsu izvēlētās stratēģijas pamatotību. Pēc aviācijas nozares analītiķu “Aviation Advocacy” aprēķiniem, kas izdarīti, pamatojoties uz Civilās aeronavigācijas pakalpojumu organizācijas (CANSO) datiem, “Latvijas gaisa satiksmes” izmaksu efektivitāte ir otrā labākā Eiropā,” atzīmē LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

LGS nepārtraukti investē uzņēmuma modernizācijā, uzlabojot sniegto pakalpojumu kvalitāti, efektivitāti un drošumu. Nozīmīgākie tehniskie uzlabojumi, kas veikti 2015. gadā, ir automatizētās gaisa satiksmes vadības (GSV) sistēmas (ATRACC) modernizācija, PENS (Pan-European Network Services) attīstība – ir pabeigta OLDI/FMTP savienojumu izveide ar Malmes un Stokholmas GSV centriem, izmantojot PENS tīklu, kā arī AMHS savienojumu izveide ar Frankfurtes un Bratislavas COM centriem, izmantojot PENS tīklu. Uzņēmums ir turpinājis meteonovērošanas sistēmu modernizāciju un kustīgu objektu novērošanas sistēmas (ASMGCS) attīstību lidostā “Rīga”.

VAS “Latvijas gaisa satiksme” ir uzņēmums, kas sniedz aeronavigācijas pakalpojumus visiem gaisa telpas lietotājiem Rīgas Lidojumu informācijas rajonā. LGS galvenais ienākumu avots ir aeronavigācijas maksājumi, finansēšana no valsts budžeta netiek veikta.

Atpakaļ