“Latvijas gaisa satiksme” sniegs pakalpojumus Igaunijas partnerim

25 Aug 2016

No šā gada 18. augusta valsts akciju sabiedrība “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) nodrošinās AFTN/AMHS sistēmas operatora pakalpojumus Igaunijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējam “Estonian Air Navigation Service” (EANS). LGS turpmāk attālināti darbosies arī EANS komunikācijas centra vārdā.

Šādu sadarbību paredz jūnijā starp EANS un LGS parakstītais līgums.

EANS un LGS sadarbība ir izdevīga abām pusēm un ļaus optimizēt izmaksas, kā arī nodrošinās EANS pieredzējušu Latvijas operatoru pakalpojumus.

Ideja par šādu sadarbības modeli EANS radās 2015. gada beigās, kad tā iegādājās modernu “Frequentis” ražotu AFTN/AMHS sistēmu, kam līdzīgas izmanto vairākās Ziemeļeiropas valstīs. EANS veiktā sākotnējā analīze apliecināja, ka izmaksu ziņā visefektīvāk ir nodot AFTN/AMHS operēšanas pakalpojumus citam aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējam, kam jau ir atbilstoša pieredze šajā jomā. Pēc iespēju un piedāvājumu apzināšanas par perspektīvāko partneri tika izraudzīta “Latvijas gaisa satiksme”.

Šāda sadarbība ir labs piemērs, kas apliecina, ka, neraugoties uz atšķirīgām prasībām un noteikumiem, kas ir spēkā dažādās valstīs, iespējams atrast abām pusēm visizdevīgākos risinājumus.

“Mēs augstu vērtējam, ka EANS, izvēloties ārpakalpojuma sniedzēju, priekšroku ir devis LGS, jo tas apliecina mūsu speciālistu atbilstību visaugstākajām prasībām, kā arī uzņēmuma konkurētspēju aeronavigācijas un ar to saistītu pakalpojumu tirgū,” novērtējot panākto sadarbību, secina LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

“Igaunijas ANS ir viena no izmaksu ziņā efektīvākajām aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējām Eiropā pēdējo 20 gadu laikā, vienmēr tiecoties sniegt efektīvu un augstākās kvalitātes servisu. Mūsu sadarbība ar LGS veicinās abu šo mērķu sasniegšanu, efektīvi nodrošinot kvalitatīvu servisu, izmantojot kopīgu darbaspēku. Mēs esam ļoti gandarīti, ka sadarbības ar LGS rezultātā izveidojies šāds kopīgs pakalpojums. Tas ir viens no pozitīvajiem iznākumiem, kas radies “Borealis”/NEFAB sadarbības rezultātā, un EANS sagaida, ka arī nākotnē būs vairāki šādi sadarbības projekti,” uzsver EANS valdes priekšsēdētājs Tanels Rautits.

EANS un LGS ir uzkrāta ievērojama sadarbības pieredze, tajā skaitā NEFAB un “Borealis Alliance” ietvaros: tie ir vadošie aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji un ļauj saviem biedriem sasniegt arvien labākus darbības rezultātus, attīstot biznesa sadarbību.

Par AFTN/AHMS:

AFTN (Aeronautical Fixed Telecommunication Network) un modernākā AMHS (Aeronautical Message Handling System) ir aeronavigācijas „zeme-zeme” datu pārraides tīkls starp aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējiem un citām aeronavigācijas struktūrvienībām, kas tiek izmantotas aeronavigācijas datu (piemēram, lidojumu plānu, avārijas ziņojumu vai meteoroloģisko datu, citu steidzamu ziņu) nosūtīšanai atbilstoši starptautiskajiem standartiem.

Atpakaļ