Tiskādu bērnunama audzēkņi viesojas pie aviodispečeriem

28 Dec 2017

Nav daudz cilvēku, kas lidostā no 27 metrus augsta gaisa satiksmes vadības (GSV) torņa ir vērojuši lidmašīnu pacelšanos un nosēšanos, kā arī klātienē noraudzījušies aviodispečeru darbā. Taču tāda iespēja bija Rēzeknes novada Silmalas pagasta Tiskādu bērnunama audzēkņiem un viņu skolotājām, kas 22. decembrī Ziemassvētku priekšvakarā viesojās valsts akciju sabiedrībā “Latvijas gaisa satiksme” (LGS).

Bērni viesošanās laikā apmeklēja vietas, no kurām tiek vadīti lidojumi – GSV torni un centru, no kurienes tiek sniegti aeronavigācijas pakalpojumi lidmašīnām, kas tranzītā šķērso Latvijas gaisa telpu. Tāpat bērni varēja apsēsties dispečeru darba vietās un uzzināt, kā darbojas LGS mācību trenažieris, kā notiek aviodispečeru apmācības un treniņi. Bērnu nama audzēkņi dzīvi interesējās par to, kā iespējams kļūt par aviodispečeru, uzdeva jautājumus par viņu darbu, par tehniku un iekārtām un to pielietojumu gaisa satiksmes vadībā.

Viesi tikās arī ar LGS valdes priekšsēdētāju Dāvidu Tauriņu, kurš iepazīstināja ar uzņēmumu, kā arī pasniedza ciemiņiem sarūpētās dāvanas.

Viesošanās noslēgumā bērni un viņu skolotājas apmeklēja aviācijas muzeju, kur ne tikai aplūkoja dažādus lidaparātus, bet arī pie tiem aktīvi fotografējās atmiņai par ekskursiju.

LGS valdes priekšsēdētājs D.Tauriņš izteica cerību, ka uzņēmuma apmeklējums jaunajiem cilvēkiem ne tikai paliks atmiņā kā pārmaiņa ikdienas rutīnā, bet arī kalpos par stimulu labi mācīties, apgūt noderīgu profesiju un dzīvē izvirzīt un sasniegt iespējami lielākus mērķus.

Atpakaļ