Aviodispečerus Latvijas un Igaunijas aeronavigācijas uzņēmumiem sagatavos Somijā

29 Jun 2018

Šonedēļ VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš, Igaunijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēja “Lennuliiklusteeninduse” AS (“Estonian Air Navigation Service”, EANS) valdes priekšsēdētājs Tanels Rautits (Tanel Rautits) un Somijas aeronavigācijas uzņēmuma “Air Navigation Services Finland Oy” (“ANS Finland”) CEO Raine Luojuss (Raine Luojus) piedalījās ceremonijā par godu līgumu parakstīšanai par gaisa satiksmes vadības dispečeru apmācību Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem.

“Gaisa satiksmes vadības dispečeri ir ļoti prestiža, taču reta profesija. Šie dispečeri Latvijā strādā tikai LGS, tāpēc viņu sagatavošana notiek tikai tad, kad mūsu uzņēmumā rodas vajadzība pēc jauniem darbiniekiem. Aviācijas nozarei attīstoties, pašlaik ir nepieciešami jauni speciālisti, un viņus sagatavos mūsu somu kolēģi,” skaidro LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Šopavasar “ANS Finland” uzvarēja starptautiskā konkursā par 10 jaunu LGS gaisa satiksmes vadības dispečeru sagatavošanu. Arī EANS ir parakstījusi līgumu ar “ANS Finland”, kas oktobrī uzsāks apmācību programmu. Gaisa satiksmes vadības dispečeru apmācība nav lēta, tāpēc svarīga ir NEFAB (Ziemeļeiropas funkcionālā gaisa telpas bloka) partneru cieša sadarbība, kas ir ļāvusi panākt iespējami labākos apmācību nosacījumus.

“ANS Finland” CEO Raine Luojuss saka:

“Esam pagodināti, ka “Latvijas gaisa satiksme” un EANS izvēlējās tieši mūsu uzņēmumu savu jauno gaisa satiksmes vadības dispečeru sagatavošanai. Studenti varēs izmantot mūsu unikālās mācību iespējas Aviācijas koledžā, kas atrodas netālu no Helsinku lidostas”.

Latvijas aviodispečeru apmācības 11 mēnešus notiks Helsinkos, bet pēc tam 8 mēnešus tiks turpinātas Rīgā. LGS mācību laikā topošajiem dispečeriem nodrošinās stipendijas un apmaksās dzīvošanas vietu, bet pēc beigšanas garantē interesantu, labi apmaksātu darbu un sociālo garantiju paketi. Paredzams, ka divi jaunie dispečeri strādās Liepājas lidostā.

Pretendentiem nepieciešama augstākā izglītība (vismaz bakalaura akadēmiskais grāds), labas angļu valodas un matemātikas zināšanas, psiholoģiskā noturība un spēja pieņemt lēmumus dinamiskās situācijās, kā arī, protams, interese par aviāciju. Sīkāka informācija pieejama mājaslapās www.lgs.lv un www.ansfinland.fi.

Par apmācībām, izmantojot Aviācijas koledžas simulatoru, iespējams uzzināt vietnē Youtube

Atpakaļ