Parakstot vienošanos, LGS un “Oro Navigacija” cer atrisināt domstarpības par NINTA – ADAXA

07 Feb 2019

6. februārī VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) un Lietuvas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzējs “Oro Navigacija” parakstīja vienošanos, kas risinās neskaidros un līdz šim divu valstu atšķirīgi traktētos jautājumus, kas skar NINTA – ADAXA gaisa telpas segmentu, kurā Latvijai ir deleģētas tiesības nodrošināt gaisa satiksmes pakalpojumus.

“Panāktā vienošanās ir ilga un rūpīga darba un sarežģītu sarunu rezultāts. Es ceru, ka tās parakstīšana ir jauns starts veiksmīgai divu uzņēmumu sadarbībai,” uzsver LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Parakstītais ar Satiksmes ministriju iepriekš saskaņoto dokumentu kopums paredz, ka LGS arī turpmāk samaksu par gaisa telpas lietotājiem šajā gaisa trases segmentā sniegtajiem pakalpojumiem saņems nepastarpināti no Eiropas gaisa satiksmes drošības organizācijas “EUROCONTROL”. Savukārt “EUROCONTROL”, balstoties uz daudzpusēju nolīgumu, iekasēs naudu no pakalpojumu saņēmējiem.

LGS un “Oro Navigacija” vienošanās ir viens no dokumentiem paketē, ko parakstījušas atbildīgās Latvijas un Lietuvas aviācijas nozares amatpersonas.

Atpakaļ