LGS paraksta jaunu līgumu par GSV dispečeru sagatavošanu

21 Mar 2019

Pasaules gaisa satiksmes vadības kongresa laikā Madridē VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš un Somijas aeronavigācijas uzņēmuma “Air Navigation Services Finland Oy” (“ANS Finland”) vecākais viceprezidents Mattss-Anderss Nibergs (Matts-Anders Nyberg) parakstīja līgumu par 10 gaisa satiksmes vadības dispečeru apmācību darbam LGS.

“Pašlaik ne tikai Eiropā, bet arī daudzviet citur pasaulē strauji palielinās aviolidojumu skaits. LGS pagājušajā gadā vadīja par 9 procentiem vairāk lidojumu nekā gadu iepriekš, arī šī gada pirmajos mēnešos ir vērojams lidojumu un līdz ar to dispečeru darba apjoma pieaugums. Protams, ka tas ir galvenais apstāklis, kāpēc mums ir jādomā par jaunu dispečeru sagatavošanu. LGS jau ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar “ANS Finland”, un esmu pārliecināts, ka tā turpināsies tikpat veiksmīgi kā līdz šim,” saka LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Pretendenti, kas ir gatavi mācīties un kļūt par gaisa satiksmes vadības dispečeriem, var pieteikties līdz šā gada 1. maijam. Paredzams, ka pēc studentu atlases mācības Helsinkos sāksies jau augustā.

LGS mācību laikā topošajiem dispečeriem nodrošinās stipendijas un apmaksās dzīvošanas vietu, bet pēc mācību beigām garantē interesantu, labi apmaksātu darbu un sociālo garantiju paketi.

Pretendentiem nepieciešama augstākā izglītība (vismaz bakalaura akadēmiskais grāds), labas angļu valodas un matemātikas zināšanas, psiholoģiskā noturība un spēja pieņemt lēmumus dinamiskās situācijās, kā arī, protams, interese par aviāciju.

2018. gada pavasarī “ANS Finland” jau uzvarēja starptautiskā konkursā par pirmās jauno LGS gaisa satiksmes vadības dispečeru grupas sagatavošanu. Oktobrī tika uzsākta apmācību programma, un pašlaik 6 dispečeri turpina mācības Helsinkos, savukārt 4 šīs grupas dispečeri apmācības uzsāks augustā.

Atpakaļ