LGS viesojas satiksmes ministrs Tālis Linkaits

02 Apr 2019

Lai iepazītos ar “Latvijas gaisa satiksmes” darbību, uzņēmumā 29. martā viesojās satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kuru pavadīja ministra biroja darbinieki.

LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš iepazīstināja viesus ar 2018. gada darbības rezultātiem, kurus iepriekšējā dienā bija apstiprinājis uzņēmuma akcionārs.

Pagājušajā gadā par 8,7 procentiem ir palielinājies LGS vadīto lidojumu skaits. Tranzītlidojumu ir bijis par 7,6 procentiem, bet lidojumu no Rīgas un uz Rīgu – par 11,7 procentiem vairāk. LGS neto apgrozījums ir sasniedzis 30,3 miljonus EUR (pieaugums pret iepriekšējo gadu gandrīz 2,5 miljoni EUR), bet rentabilitāte ir 10,7 procenti.

D.Tauriņš iepazīstināja arī ar LGS piedāvājumu bezpilota lidaparātu integrācijai lidojumu plānošanas un uzraudzības sistēmā. Savukārt ministrs uzsvēra, ka gaisa telpas organizēšanas risinājumam jābūt drošam, taču vienlaikus lietotājiem saprotamam un vienkāršam.

Tāpat D.Tauriņš informēja ministru par jaunumiem GSV torņa projekta izstrādē, kā arī par darbinieku materiālo un sociālo nodrošinājumu. Viņš arī pasniedza ministram uzņēmuma vadības, darbinieku pārstāvju un arodbiedrību vadītāju parakstīto jauno koplīgumu, ar kuru ministrs apsolīja iepazīties, lai noskaidrotu, kādi sociālie labumi pienākas uzņēmuma darbiniekiem.

Vizītes noslēgumā viesi iepazinās ar LGS tehnisko nodrošinājumu, apmeklēja GSV torni, mācību simulatoru un lidojumu vadības centru.

Atpakaļ