Unikāla iespēja kļūt par Gaisa satiksmes vadības dispečeru

22 Apr 2019

Pasaulē strauji palielinās aviolidojumu skaits, un arī Latvija nav izņēmums. Tādēļ Gaisa satiksmē sāk pietrūkt darba roku. Šobrīd ir izsludināta pieteikšanās jaunu aviodispečeru mācībām. Pēc desmit gadu pārtraukuma šī ir unikāla iespēja sākt darbu prestižā un labi atalgotā amatā.

Latvijas Gaisa satiksmes aviodispečeri dienā vada vidēji 1000 gaisa kuģu. Protams, ne visi tiek nosēdināti Rīgas lidostā. Liela daļa ir tranzītlidojumu, un, protams, arī tie ir jāuzmana.

Šobrīd Latvijas Gaisa satiksmē darbojas nedaudz vairāk kā 80 aviodispečeru.

Latvijas Gaisa satiksme pagājušajā gadā vadīja gandrīz par 9% vairāk lidojumu nekā gadu iepriekš. Bija 250 000 lidojumu gadā, šobrīd esam pie 280 000. Tāpat Latvijā attīstās reģionālās lidostas, piemēram, Liepājā. Un bez šīs intensitātes, notiek arī paaudžu maiņa. Tamdēļ Gaisa satiksmē sāk pietrūkt darba roku un jau otro gadu tiek domāts par jaunu dispečeru sagatavošanu.

Pretendentiem nepieciešama augstākā izglītība, labas angļu valodas un matemātikas zināšanas, psiholoģiskā noturība un spēja pieņemt lēmumus stresa situācijās, kā arī, protams, interese par aviāciju, jābūt arī labai veselībai.

Latvijas Gaisa satiksmes vadītājs pērn pirmos atlasītos audzēkņus, kas nu jau gadu kā skolojas Helsinkos, Somijā, nebeidz lielīt. “Esmu sajūsmā par šiem cilvēkiem, un gribu pateikt, ka ir mūsu valstī tāda jaunatne, uz kuru var paļauties un kurai var dot rokās mūsu pasažieru likteņus, dzīvības un bez šaubām skatīties uz to, ka viņi šo darbu paveiks,” saka Latvijas Gaisa satiksmes valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Pašlaik tiek komplektēta 10 studentu grupa, un līdz 1. maijam interesenti, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar aviāciju un kļūt par gaisa satiksmes vadības dispečeriem, var pieteikties Latvijas Gaisa satiksmē.

Atpakaļ