Virs Latvijas pieaug aviosatiksmes intensitāte

01 May 2019

Latvijas gaisa telpā strauji palielinājusies lidojumu intensitāte. Šāds pieaugums sācies pagājušajā nedēļā un tā iemesls – milzu sastrēgumi virs Eiropas, kuru dēļ gaisa kuģus sāk novirzīt uz mazāk noslogotiem reģioniem.

Galvenie gaisa satiksmes sastrēgumi veidojas tieši Eiropas vidienē. Pērn Eiropā kavējies katrs piektais reiss ar vidējo kavēšanās laiku 50 minūtes. Šovasar lidostās tiek prognozēti lielākie sastrēgumi jebkad vēsturē, tādēļ ir izstrādāts plāns, kas jau patlaban paredz daļu tranzītplūsmas no pārslogotajiem reģioniem novirzīt, un tas nozīmē lidojumu intensitātes pieaugumu arī virs Latvijas.

Civilās aviācijas aģentūrā LNT Ziņām skaidro, ka Eiropas gaisa satiksmes sistēma jau vairs nespēj tikt galā ar aviopārvadājumu straujo pieaugumu.

Latvijas Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs norāda: “Nozarē, ja mēs runājam par lidojumu kavējumiem, tad tā arī tiek saukts, ka tas ir tāds kontrolēts haoss. Kavējumus mēra minūtēs, un kāds jau ir saskaitījis, ka summāri kavējumi pagājušajā gadā ir sasnieguši 40 gadus.”

Savukārt Latvijas Gaisa satiksmes Attīstības departamenta vadītāja vietnieks Vadims Voronovs pauž: “Tas, protams, nes papildus slodzi arī mums, bet tas palīdz arī mūsu pasažieriem savlaicīgi tikt uz tiem galamērķiem, kur viņi savādāk tiktu ar ierobežojumiem.”

Latvijas Gaisa satiksmē rēķina, ka noslodze palielināsies par 5% jeb dienā jāuzmana un jāvada būs par vidēji 20 līdz 30 gaisa kuģiem vairāk.

Atpakaļ