LGS sniedz pakalpojumus bezpilota gaisa kuģu pilotiem RIGA CTR un Liepāja TIZ

14 Sep 2020

Kopš 2020. gada 1. septembra ir spēkā  VAS “Latvijas gaisa satiksme” izstrādāta un Civilās aviācijas aģentūras apstiprināta procedūra bezpilota gaisa kuģu lidojumu koordinēšanai lidostas “Rīga” gaisa satiksmes vadības zonā (RIGA CTR), kā arī tiek gatavota procedūra Liepājas satiksmes informācijas zonai (LIEPAJA TIZ).

Procedūra nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināti bezpilota gaisa kuģu (BGK) lidojumi RIGA CTR un LIEPAJA TIZ, kur tie ir aizliegti. Proti, tuvāk par 5000 metriem horizontālā plaknē no sertificēta lidlauka skrejceļa sliekšņa, kurā veic lidojumus saskaņā ar instrumentālo lidojumu procedūru, kā arī augstāk par 50 metriem virs lidlauka izveidotajā gaisa telpas struktūras elementa daļā.

Kopš 2021.gada 20.septembra ir spēkā  VAS “Latvijas gaisa satiksme” izstrādāta un Civilās aviācijas aģentūras apstiprināta procedūra bezpilota gaisa kuģu lidojumu koordinēšanai lidostas “Rīga” gaisa satiksmes vadības zonā (RIGA CTR) un Liepājas satiksmes informācijas zonā (LIEPAJA TIZ). Papildu informācija par BGK lidojuma koordinācijas pieteikšanu, nosacījumiem un izcenojumiem ir pieejama sadaļā Pakalpojumi -> Bezpilota gaisa kuģu lidojumu koordinēšana

Atpakaļ