LGS sniedz pakalpojumus bezpilota gaisa kuģu pilotiem RIGA CTR un Liepāja TIZ

14 Sep 2020

Kopš 2020. gada 1. septembra ir spēkā  VAS “Latvijas gaisa satiksme” izstrādāta un Civilās aviācijas aģentūras apstiprināta procedūra bezpilota gaisa kuģu lidojumu koordinēšanai lidostas “Rīga” gaisa satiksmes vadības zonā (RIGA CTR), kā arī tiek gatavota procedūra Liepājas satiksmes informācijas zonai (LIEPAJA TIZ).

Procedūra nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināti bezpilota gaisa kuģu (BGK) lidojumi RIGA CTR un LIEPAJA TIZ, kur tie ir aizliegti. Proti, tuvāk par 5000 metriem horizontālā plaknē no sertificēta lidlauka skrejceļa sliekšņa, kurā veic lidojumus saskaņā ar instrumentālo lidojumu procedūru, kā arī augstāk par 50 metriem virs lidlauka izveidotajā gaisa telpas struktūras elementa daļā.

Bezpilota gaisa kuģa lidojums RIGA CTR un Liepāja TIZ ir paaugstināta riska lidojums, tāpēc ir nepieciešams saņemt Civilās aviācijas aģentūras atļauju. Pēc tās saņemšanas un lidojuma detaļu saskaņošanas ar LGS BGK speciālistu (bgk@lgs.lv) bezpilota gaisa kuģa ekspluatantam ir jāaizpilda LGS apliecinājums (skat: https://www.lgs.lv/dronu-lidojumu-koordinesana/. Samaksa LGS par lidojuma nodrošināšanu notiek saskaņā ar apstiprinātajiem izcenojumiem un maksāšanas kārtību.

Atpakaļ