Partneriem pasniedz “Eurocontrol” sertifikātus par sekmīgu A-CDM projekta īstenošanu

15 Dec 2021

14. decembrī A-CDM (Airport Collaborative Decision Making) projekta ieviešanas koordinatora VAS “Latvijas gaisa satiksme” valdes priekšēdētājs Dāvids Tauriņš pasniedza uzņēmuma partneriem Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas  “Eurokontrol” izsniegtos sertifikātus, kas apliecina projekta veiksmīgu pabeigšanu un procedūru ieviešanu Rīgas lidostā. Sertifikātus saņēma A-CDM projekta koordinatora LGS galvenais partneris šajā projektā –   VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” (Lidosta “Rīga”), kā arī nacionālā aviosabiedrība “Air Baltic”un virszmes pakalpojumu sniedzēja – kompānija “Havas Latvia”.

D.Taurinš īsā uzrunā atgādināja, kā radās projekta ideja un aizsākās partneru sadarbība, kā arī izteica cerību, ka veiksmīgā pieredze būs labs piemērs, kas jau tuvākajā nākotnē dažādus nozares uzņēmumus stimulēs apvienot spēkus un sadarboties citos aviosatiksmes attīstībai un drošumam savarīgos modernizācijas projektos.

Savukārt Lidostas“Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa norādīja, ka Latvijas galvenā lidosta ir ne tikai pirmā Baltijā, kas izstrādāja un ieviesa A-CDM procedūru izmantošanu, bet starp Eiropas valstu lidostām ir spējusi visīsākajā termiņā paveikt projekta tehnisko ieviešanu.  

“Air Baltic” viceprezidents Pauls Cālītis atzina, ka A-CDM procedūras jau pašlaik dod pirmos pozitīvos rezultātus, bet lidsabiedrību ieguvumi būs vēl jūtamāki, aviosatiksmei atjaunojoties un lidojumu intensitātei atkal sasniedzot 2019. gada līmeni.

A-CDM procedūra nodrošina savlaicīgu precīzas informācijas apmaiņu starp lidostas operatoru, gaisa kuģu ekspluatētājiem, apkalpojošajiem dienestiem uz zemes, gaisa satiksmes vadības dispečeriem un citiem iesaistītajiem no lidojuma plānošanas līdz brīdim, kad gaisa kuģis nosēžas uz skrejceļa. Tas ļauj precīzāk plānot gaisa kuģu pacelšanās laiku un samazināt pasažieru gaidīšanas laiku, samazināt resursu un degvielas patēriņa izmaksas, kas saistītas ar gaidīšanas laiku pirms pacelšanās un ar gaisa kuģu sagatavošanu lidojumam. Tāpat tiek samazināts vides piesārņojums un trokšņi.

Projekts ir līdzfinansēts ar Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (Connecting Europe Facility jeb CEF) atbalstu.

Par LGS

“Latvijas gaisa satiksme” ir valsts akciju sabiedrība, kas nodrošina aeronavigācijas pakalpojumus visiem gaisa telpas lietotājiem Rīgas lidojumu informācijas rajonā.

Par lidostu “Rīga”

Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem.

Par CINEA

CINEA ir atbildīga par CEF ieviešanu – tā ir Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra, kas attīsta augsti efektīvus, ilgtspējīgus un starpsavienotus Transeiropas tīklus transporta, enerģijas un digitālo pakalpojumu jomā, kā arī veicina darbību sinerģiju.

Atpakaļ