LGS ievieš papildu epidemioloģiskās drošības pasākumus

07 Jan 2022
LGS ievieš papildu epidemioloģiskās drošības pasākumus

Lai samazinātu apdraudējumu VAS “Latvijas gaisa satiksme” darbinieku veselībai, kā arī nodrošinātu uzņēmuma darbības nepārtrauktību un līdz ar to aviosatiksmes drošību Latvijas gaisa telpā, LGS no 8. janvāra tiek ieviesti papildu epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Šādi pasākumi noteikti, ņemot vērā Covid-19 vīrusa jaunā omikrona paveida lipīgumu un prognozējamo straujo izplatību. Jaunie preventīvie epidemioloģiskās drošības pasākumi ir noteikti papildus spēkā esošajiem.

Sākot no 7. janvāra, LGS telpās atļauts izmantot tikai medicīniskās maskas vai FFP2 respiratorus.

Savukārt, sākot no 8.janvāra, LGS operacionālajam personālam, kam darba pienākumi jāveic klātienē, atļauts ierasties darbā tikai ar negatīvu COVID-19 paštestu, kurš nav vecāks par 72 stundām.

No 8. janvāra darbiniekiem, kuriem darba pienākumu dēļ regulāri ir jāapmeklē  operacionālā personāla darba zonas, arī jāuzrāda Covid-19 paštests, kurš ir ar negatīvu rezultātu un nav vecāks par 72 stundām.

Citi uzņēmuma darbinieki iepriekš minētajās zonās drīkst iekļūt tikai īslaicīgi, saņemot atbildīgās struktūrvienības vadītāja atļauju. Darbiniekus, uz kuriem ir attiecināma prasība, nosaka struktūrvienību vadītāji.

Uzņēmums darbiniekiem nodrošinās maskas, respiratorus un testu komplektus.

Gadījumos, kad operacionālā darbinieka mājsaimniecībā dzīvojošai personai tiks konstatēta vīrusa COVID-19 saslimšana, bet pats darbinieks nebūs inficējies ar COVID-19, lai pasargātu viņu no inficēšanās, ar darbinieka piekrišanu viņam ārpus darba laika piecas dienas tiks nodrošināta dzīvošana viesnīcā, kas ļaus izvairīties no kontakta ar saslimušo. Lēmums par operacionālā darbinieka izmitināšanas iespēju viesnīcā tiek pieņemts pēc Gaisa satiksmes vadības departamenta vadītāja vai Tehniskā nodrošinājuma departamenta vadītāja akcepta gadījumos, kad ir kritiski svarīgi nodrošināt operacionālā darbinieka darbspēju.

Pašlaik jau 50 procenti LGS darbinieku ir saņēmuši balstvakcīnu.

Atpakaļ