Baltijas valstu aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji tiekas Rīgā

19 Jun 2022

15.jūnijā Rīgā tikās trīs Baltijas valstu aeronavigācijas (ANS) pakalpojumu sniedzēju – EANS (Igaunija), “Latvijas gaisa satiksme” (Latvija) un “Oro Navigacija” (Lietuva) vadītāji, lai pārrunātu reģionālos izaicinājumus un apstiprinātu atbalstu kopīgu mērķu sasniegšanai.

Sanāksmes dalībnieki pārrunāja projektus un nākotnes perspektīvas un dalījās pieredzē par savu pakalpojumu finansiālās ilgtspējas uzturēšanu saistībā ar Covid-19 pandēmiju un karu Ukrainā. Krievijai noteikto sankciju, tostarp Eiropas gaisa telpas izmantošanas aizliegumu rezultātā Baltijas valstu gaisa telpās ir būtiski mainījušās gaisa satiksmes plūsmas un ievērojami sarucis pakalpojuma vienību skaits, kas savukārt negatīvi ietekmē ieņēmumus.

“Mēs priecājamies LGS uzņemt mūsu sadarbības partnerus no Baltijas valstīm. Mums visiem ir līdzīgas gaisa telpas konfigurācijas un gaisa satiksmes modeļi, un mēs esam vienā un tajā pašā ģeopolitiskajā situācijā. Tāpēc ir ļoti svarīgi cieši sadarboties, lai kopīgi pārvarētu reģionālo krīzi. Mūsu uzņēmumu darbības stratēģijas ir saskaņotas, tiecoties pēc videi draudzīgas gaisa satiksmes vadības, efektīvas bezpilota gaisa kuģu integrācijas gaisa satiksmē un attālinātiem vai digitāliem gaisa satiksmes vadības risinājumiem reģionālajās lidostās,” uzrunājot sanāksmes dalībniekus, sacīja LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš. EANS, LGS un “Oro Navigacija” ir starp desmit finansiāli visefektīvākajiem ANS pakalpojumu sniedzējiem Eiropā attiecībā uz ATM/CNS nodrošināšanas izmaksām.

Foto (no kreisās): Ivar Värk, EANS valdes priekšsēdētājs, Dāvids Tauriņš, VAS “Latvijas gaisa satiksme” valdes priekšsēdētājs un Saulius Batavičius, Valsts uzņēmuma “Oro Navigacija” izpilddirektors.

Atpakaļ