LGS atkal notiek Ēnu diena, uzņēmumā viesojas arī ukraiņu bērni

06 Apr 2023

Pēc divu gadu pārtraukuma, kad sakarā ar Covid-19 pandēmiju un ar to saistītajiem ierobežojumiem “Latvijas gaisa satiksme” nepiedalījās Ēnu dienas projektā, šā gada 5. aprīlī LGS atkal viesojās skolēni, kam interesē gaisa satiksmes vadības dispečera profesija un kuri, iespējams, nākotnē ar to mēģinās saistīt savu darba dzīvi.

Dažiem Ēnu dienas dalībniekiem viesošanās LGS bija pirmā iepazīšanās ar dispečera darbu, taču šogad ēnotāju vidū bija arī jaunieši ar krietni dziļākām zināšanām par aviāciju un aeronavigācijas pakalpojumiem, kuri jau mērķtiecīgi bija sākuši gatavoties savai izvēlētajai profesijai.

Dispečera profesiju klātienē skolēniem palīdzēja iepazīt Mācību nodaļas vadītāja Monta Aleksandra Lācāne, gaisa satiksmes vadības dispečers Ivars Siņuks, Lidlauku rajonu daļas vadītāja Evita Meždreija, Meteoroloģiskās nodaļas vadītājs Pēteris Začests un vairāki citi LGS darbinieki.

Jāatzīmē, ka dienu iepriekš sadarbībā ar nacionālo aviokompāniju “Air Baltic” “Latvijas gaisa satiksmi” apmeklēja skolēnu grupa, kurā bija arī seši bērni no Ukrainas, kas ieradušies Latvijā, glābjoties no Krievijas iebrukuma un kara.

Atpakaļ