Lietuvas viceministrs interesējas par LGS tālvadības torņa risinājuma iestrādēm

13 Apr 2023

Cik tālu VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) ir pavirzījusies ar   gaisa satiksmes attālinātās vadības risinājumu jeb tālvadības torņa (“Remote Control Tower”) izstrādi, un kādas ir tā ieviešanas perspektīvas un pielietošanas iespējas? Šie bija galvenie jautājumi, par kuriem, viesojoties LGS, interesējās Lietuvas Satiksmes ministrijas viceministrs Juliuss Skačkausks (Julius Skačkauskas). 

LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš iepazīstināja Lietuvas Satiksmes ministrijas viceministru ar uzņēmumu, kā arī ar jaunā gaisa satiksmes vadības torņa projektu, kur paredzēts izvietot arī “Remote Control Tower” tehnoloģijas. Savukārt J.Skačkausks atzina, ka Lietuva pagaidām nav veikusi tālvadības risinājuma izstrādi, taču šādu risinājumu uzskata par ļoti perspektīvu. Viņš arī interesējās, vai “Remote Control Tower” varētu darboties, piemēram, Palangas lidostā. Tāpat viesis jautāja, vai nākotnē būtu iespējams risinājums, kad Palangas lidostā gaisa satiksmes vadība notiek attālināti no Rīgas. Uz abiem jautājumiem viceministrs saņēma apstiprinošu atbildi.

Tāpat D.Tauriņš iepazīstināja viesi ar LGS Mācību nodaļas iespējām sagatavot gaisa satiksmes vadības dispečerus, nodrošinot pilnu nepieciešamo apmācību ciklu.

Viesi arī īsā ekskursijā iepazinās ar LGS, tajā skaitā ar pašreizējo gaisa satiksmes vadības torni, kā arī jaunā torņa prototipu.

J.Skačkausks viesojās Latvijā darba vizītē. Kopā ar viņu LGS bija Autoceļu un civilās aviācijas transporta politikas grupas galvenais padomniece Agne Katkute, Autoceļu un civilās aviācijas transporta politikas grupas padomnieks Jons Skarulskis un citas amatpersonas.

Atpakaļ