REACT – gaisa satiksmes vadības infrastruktūras modernizācija

REACT ir VAS “Latvijas gaisa satiksme” gaisa satiksmes vadības infrastruktūras modernizācijas ilgtermiņa plāna projekts  “Riga Enhanced ATM Infrastructure Development – REACT” jauna gaisa satiksmes vadības torņa celtniecībai starptautiskajā lidostā “Rīga”, uzlabojot gaisa satiksmes vadības infrastruktūru un pielāgojot to divējādam lietojumam, proti, gan civiliem, gan militāriem mērķiem.

Esošā gaisa satiksmes vadības infrastruktūra – gaisa satiksmes vadības tornis ir būvēts 1973. gadā, un tā attīstība pašlaik būtiski aprobežojas ar 70. gadu inženiertehniskajiem un dizaina risinājumiem. Līdz ar to esošais tornis nenodrošina lidostas vajadzības un ierobežo mūsdienīgu un inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu.

Savukārt jaunais gaisa satiksmes vadības tornis ir viens no starptautiskās lidostas “Rīga” veiksmīgas attīstības priekšnosacījumiem, lai arī turpmāk nodrošinātu visdrošāko un rentablāko lidojumu apkalpošanu noslogotākajā Baltijas lidostā. Gaisa satiksmes vadības infrastruktūras modernizācijas projekts nodrošinās saskaņotu lidostas un uzņēmuma infrastruktūras attīstību, civilās un militārās gaisa satiksmes integrāciju, stiprinot civili militāro mobilitāti. Torņa tehnoloģiskās iespējas sniegs iespējas optimizēt ielidošanas un izlidošanas mijiedarbību, kā arī horizontālo un vertikālo trašu izvietojumu, samazinot degvielas patēriņu, izmešu un trokšņa līmeni un iespēju robežās nodrošinot lidojumu nepārtrauktību, tādējādi sniedzot ieguldījumu Eiropas Zaļā kursa mērķu sasniegšanai.

Projektu līdzfinansē Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments (Connecting Europe Facility jeb CEF), un līgums ar Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūru paredz projekta īstenošanu pabeigt līdz 2026. gada 31. decembrim. 

Atpakaļ