LGS apmeklē Gaisa spēku komandieris

25 Jan 2024

Lai novērtētu līdzšinējās sadarbības starp Latvijas Gaisa spēkiem un VAS “Latvijas gaisa satiksme” rezultātus, 25. janvārī LGS apmeklēja Gaisa spēku komandieris pulkvežleitnants Viesturs Masulis, kurš ar LGS valdes priekšsēdētāju Dāvidu Tauriņu pārrunāja un analizēja aktuālos sadarbības jautājumus.

Tikšanās laikā V.Masulim tika prezentēts sasniegtais gaisa satiksmes vadībā, drošuma pārvaldībā, militārā gaisa satiksmes vadības personāla (dispečeru un ATSEP) apmācībā, kā arī kompetenču uzturēšanā militārajā lidlaukā “Lielvārde”.

D.Tauriņš pozitīvi novērtēja sasniegto progresu un uzsvēra tās nozīmi gan gaisa satiksmes drošuma garantēšanā, gan valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Tikšanās dalībnieki izteica savus priekšlikumus sadarbības turpmākai optimizēšanai.

Tāpat tika izdiskutēti turpmākās sadarbības virzieni, tajā skaitā Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas, kas no marta tiks īstenota no Lielvārdes lidluka, nodrošināšana, kā arī sadarbība tehnoloģiju modernizēšanā un jaunā Rīgas lidostas gaisa satiksmes vadības torņa, kas paredzēts civiliem un militāriem mērķiem, izmantošana.

Ar Viesturu Masuli tikās LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš, valdes locekļi Ivars Sviridovs un Aivars Pūcītis, kā arī vairāki struktūrvienību vadītāji un speciālisti.

Atpakaļ