Pie dispečeriem viesojas dispečeri

06 Mar 2024

Cik līdzīga VAS “Latvijas gaisa satiksme” strādājošo dispečeru profesija ir Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” (RS) nodarbināto dispečeru profesijai? Vai sociālā nodrošinātība un darba apstākļi LGS un RS ir līdzīgi vai atšķirīgi? Lai rastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, LGS šodien, 6. martā apmeklēja grupa “Rīgas satiksmes” dispečeru, kas veic sabiedriskā transporta darbības koordināciju.

LGS viesus iepazīstināja ar uzņēmumā strādājošo gaisa satiksmes vadības dispečeru atlasi, prasībām, mācību programmām un mācību organizāciju, kā arī nepieciešamību regulāri uzturēt kvalifikāciju, taču vislielāko interesi raisīja GSV dispečeru darba pienākumi un to izpilde. Viesiem tika dota iespēja iepazīties ar gaisa satiksmes vadības dispečeru pienākumu veikšanu viņu darba vietās – GSV tornī un lidojumu vadības centrā, kā arī ar apmācībām, izmantojot mācību simulatoru.

Viesi saņēma atbildes uz daudzajiem jautājumiem – viņus interesēja darba apstākļi LGS, darba organizācija, dispečeru sociālās garantijas un virkne citu profesionālo aspektu.

“Plašais ieskats uzņēmuma darbībā, sākot ar darbinieku atlases un apmācības procesiem un beidzot ar dažādo dispečeru darbības novērtēšanu, liek secināt, ka “Latvijas gaisa satiksme” nodrošina augstvērtīgas kvalitātes servisu gaisa kuģiem un Latvijas debesis ir drošās rokās,” pateicībā pēc viesošanās LGS uzsvēra “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Īpašu pateicību par profesionālo uzņemšanu viņa izteica valdes loceklim Aivaram Pūcītim.

  

Atpakaļ