LGS saņems 25 miljonu eiro aizdevumu no Ziemeļu investīciju bankas

08 Apr 2024

VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) saņems aizdevumu 25 miljonu eiro apmērā  no Ziemeļu investīciju bankas (NIB) gaisa satiksmes vadības sistēmu modernizācijai un paplašināšanai. Līdzekļi tiks izmantoti jaunā gaisa satiksmes vadības torņa un modernas aeronavigācijas sistēmas izbūvei. Līgums paredz, ka aizdevuma termiņš ir līdz 2038. gada beigām.

1973. gadā uzbūvētais un pašlaik izmantotais gaisa satiksmes vadības tornis lidostā “Rīga” vairs neatbilst lidostas, kas strauji attīstās, vajadzībām. Jaunās tehnoloģijas, kas tiks uzstādītas modernizācijas gaitā, ļaus ieviest arī attālinātās gaisa satiksmes vadības sistēmu Remote Control Tower, nodrošinot gaisa kuģu pacelšanās un nosēšanās attālinātu vadību citās Latvijas lidostās.

“Jaunā gaisa satiksmes vadības torņa būvniecība un ar to saistītā gaisa satiksmes vadības sistēmu modernizācija šobrīd ir lielākais LGS projekts, kura īstenošana ir svarīga ne tikai uzņēmumam, bet arī gaisa satiksmes attīstībai un turpmākiem gaisa satiksmes drošības un efektivitātes uzlabojumiem. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ka esam ieguvuši spēcīgu un uzticamu partneri NIB veidā, kas palīdzēs mums ar izdevīgiem nosacījumiem nodrošināt ievērojamu daļu no būvniecībai un iekārtu modernizācijai nepieciešamā finansējuma,” uzsvēra LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

“Mēs lepojamies ar iespēju līdzfinansēt šo LGS aeronavigācijas infrastruktūras modernizāciju un paplašināšanu. Projekts atbilst Latvijas mērķiem modernizācijas un ilgtspējības jomā, un mūsu sadarbības mērķis ir veicināt pozitīvas pārmaiņas, uzlabot gaisa satiksmes kontroli un veicināt efektīvāku un ilgtspējīgāku aviācijas sektoru,” sacīja NIB prezidents un izpilddirektors Andrē Kīsveks.

2022.gada 20.decembrī Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta transporta komiteja atbalstīja VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) iesniegto projektu ar līdzfinansējumu 50 procentu jeb 26,263 miljonu EUR apmērā gaisa satiksmes infrastruktūras uzlabošanai un pielāgošanai divējādam lietojumam, proti, gan civiliem, gan militāriem mērķiem.

NIB ir starptautiska finanšu institūcija, kas pieder astoņām dalībvalstīm: Dānijai, Igaunijai, Somijai, Islandei, Latvijai, Lietuvai, Norvēģijai un Zviedrijai. Banka finansē privātos un publiskos projektus dalībvalstīs un ārpus tām. NIB ir augstākais iespējamais kredītreitings AAA/Aaa, ko sniedz vadošās reitingu aģentūras Standard & Poor’s un Moody’s.

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas gaisa satiksme” ir dibināta 1991. gadā un sniedz drošus un optimālus aeronavigācijas pakalpojumus visiem Latvijas gaisa telpas lietotājiem. LGS vienīgais akcionārs ir LR Satiksmes ministrija.

Atpakaļ