LGS un EANS apvieno spēkus, lai veidotu nākotnes gaisa telpu

03 Mar 2020

2020. gada 3. martā Rīgā VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) telpās uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš un Igaunijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēja “Estonian Air Navigation Services” (EANS) valdes priekšsēdētājs un CEO Ivars Varks (Ivar Värk) parakstīja Sadarbības memorandu, lai kopīgi pievērstos Aeronavigācijas datu pakalpojumu sniegšanai, kā to paredz SESAR (kopuzņēmuma, kas izveidots, lai izstrādātu jaunas paaudzes Eiropas gaisa satiksmes pārvaldības sistēmu) redzējums par Eiropas gaisa telpas nākotni.

Sadarbība, ko iniciējusi Gaisa telpas arhitektūras izpēte (AAS), ļaus izvērtēt juridiskos un ekonomiskos aspektus, kā arī ieguvumus un izaicinājumus, ko sniedz vienota aeronavigācijas datu pakalpojumu sniedzēju tīkla izveidošana Igaunijā un Latvijā. EANS un LGS apvienos resursus, lai izpētītu AAS ietekmi un vēlāk turpinātu izpētes projektus, identificējot, kur un kādas iespējas tas varētu piedāvāt abiem pakalpojuma sniedzējiem.

AAS tika uzsākta pēc Eiropas Komisijas iniciatīvas, lai uzlabotu vispārējo gaisa satiksmes vadību, pārkonfigurējot gaisa telpu, virtualizāciju un brīvu datu plūsmu starp lietotājiem, tādējādi rodot risinājumus nākotnes Eiropas gaisa telpai, izmantojot modernās tehnoloģijas, lai paaugstinātu sadarbības un automatizācijas līmeni.

Atpakaļ