LGS apmācīs četrus jaunus GSV dispečerus un izsludina atlasi

27 May 2024
LGS apmācīs četrus jaunus GSV dispečerus un izsludina atlasi

VAS “Latvijas gaisa satiksme” ir izsludinājusi gaisa satiksmes vadības (GSV) dispečeru atlasi. Interesentus aicinām pieteikties līdz 2024. gada 21. jūnijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli  uz elektroniskā pasta adresi vakance@lgs.lv.

Lai kļūtu par gaisa satiksmes vadības dispečeru, ir jāapgūst atbilstošas apmācību programmas, jānokārto paredzētie eksāmeni, ieskaitot angļu valodas eksāmenu (ELPAC), jāsaņem trešās klases veselības apliecība, kas apliecina atbilstību šai profesijai izvirzītajām medicīniskajām prasībām. Pēc visu šo prasību izpildes VA “Civilās aviācijas aģentūra” izsniegs GSV dispečera apliecību, kas dos tiesības vadīt gaisa satiksmi.

Visas nepieciešamās apmācības nodrošinās LGS. Apmācības notiks trīs posmos: teorētiskā apmācība, kvalifikācijas apmācība GSV simulatorā un praktiskā apmācība darba vietā LGS. Apmācībās tiks ietverti tādi priekšmeti kā aviācijas tiesības, gaisa satiksmes pārvaldība, ārkārtas un avārijas situācijas, meteoroloģija, navigācija, gaisa kuģu veiktspēja, cilvēkfaktora ietekme, aprīkojums, sistēmas un radiolokācija, lidlauku virszemes transportlīdzekļu un personāla vadība un citi.

Paredzamais apmācību sākums – 2024.gada septembris, kopējais ilgums – līdz 24 mēnešiem.

Mācību laikā tiks maksāta stipendija. Lielāko daļu mācību izdevumu segs LGS, bet apmācāmajam būs jāveic līdzmaksājums.

Pēc tam, kad students būs saņēmis GSV dispečera apliecību, ar viņu tiks noslēgts pastāvīgs darba līgums.

Plašāk par apmācībām, prasībām un nepieciešamajām prasmēm, samaksu par darbu, pieteikšanos atlasei, kā arī citiem jautājumiem var uzzināt šeit: https://www.lgs.lv/2024/05/gaisa-satiksmes-vadibas-dispecers/

Atpakaļ